Kia ev6 вийде на російський ринок в 2022 році. Розетки “підвезуть” пізніше

91

Світова прем’єра kia ev6 відбулася в березні цього року, в серпні електромобіль надійшов у продаж в південній кореї і континентальній європі: на кінець вересня, за даними самої компанії kia, електричний кросовер розійшовся тут сукупним тиражем 12 164 шт. — непогано для моделі-дебютанта. Найближчим часом ev6 вийде на ринки великобританії і північної америки, а в росії, як стало відомо сьогодні, його можна буде купити в наступному році — точна дата старту продажів поки не визначена.

Kia називає ev6 середньорозмірним кросовером, хоча виглядає він скоріше як крос-хетчбек або крос-ліфтбек: дорожній просвіт — всього 160 мм, а у самої потужної версії gt — 155 мм габаритна довжина — 4680 мм (у версії gt — 4695 мм), колісна база — 2900 мм. Велика база в поєднанні з плоским підлогою забезпечує простір бізнес-класу в другому ряду, хоча вільного місця над головою трохи. Обсяг основного багажника за методикою vda становить 520 л (зі складеним другим рядом сидінь — 1300 л), тобто знаходиться на рівні компактних ліфтбеків, а не середньорозмірних кросоверів. Є і додатковий передній багажник, але чисто символічний-об’ємом 52 л у задньопривідних версій і 20 л у повнопривідних.

Ємність вмонтованої в підлогу 800-вольтової батареї з рідинною системою терморегуляції — 58 або 77,4 квт·ч.віддача одномоторного задньопривідного ev6 з батареєю на 58 квт·год — 125 квт (170 к. С.) і 350 нм, повнопривідного двомоторного — 173 квт (235 к. С.) і 605 нм, запас ходу на одній зарядці по циклу wltp — 394 і 371 км відповідно.

Задньопривідна версія з батареєю на 77,4 квт·год видає максимальні 168 квт (228 к.с.) і 350 нм, повнопривідна — 239 квт (325 к. С.) і 605 нм, запас ходу на одній зарядці — 528 і 506 км відповідно.

У росію, швидше за все, буде поставлятися тільки повнопривідна версія awd з великою батарей, такий кросовер здатний розігнатися до 100 км/год за 5,2 с, максимальна швидкість обмежена на позначці 185 км/ч. Споряджена маса версії awd з великою батарей становить не менше 2015 кг, з яких на батарею припадають 477 кг.

Осібно стоїть спортивна повнопривідна версія gt з батареєю на 77,4 квт·год, продажі якої не почалися ще навіть в південній кореї (очікується в 2022 році). Віддача електромоторів у ev6 gt підвищена до 430 квт (585 к.с.) і 740 нм, запас ходу на одній зарядці — 405 км, розгін до «сотні» займає 3,5 с, максимальна швидкість — 260 км/ч. Чи буде така версія доступна в нашій країні, поки невідомо.

Максимальна потужність зарядки – 350 квт, вона дозволяє «наситити» батарею від 10 до 80% ємності всього за 18 хвилин, але терміналів такої потужності навіть в європі поки небагато, а в росії в публічному доступі взагалі немає жодного.

Kia планує розвивати в росії власну мережу зарядних станцій, але поки не готова назвати ні терміни появи у нас фірмових терміналів, ні їх число, ні потужність, — все буде залежати від переговорів з енергетичними компаніями і урядом, який обіцяє стимулювати продажі електромобілів в країні. Розраховувати на 350 квт точно не варто — у всякому разі, на перших порах. Найбільш реалістичний сценарій-термінали на 50 квт, тобто батарею можна буде зарядити години за півтори. У свою чергу від батареї через спеціальний перехідник з 3,6-кіловатною розеткою можна в польових умовах зарядити ноутбук, квадрокоптер, електросамокат, електровелосипед, моноколесо, гіроскутер і будь-який інший досить енергоємний девайс.

«жива ” машина на презентація була з передсерійної партії, тому представники kia просили не звертати увагу на окремі недоліки в обробці. Огріхів по частині збірки я не помітив, а ось якість пластика виявилося на рівні бюджетного kia rio, тобто в основному це жорсткі панелі з марким глянцевим покриттям. Висока консоль-підлокітник між кріслами водія і переднього пасажира — спірне рішення, що краде відчуття простору, зате вона формує навколо водія якусь подобу кокпіту, що підкреслює більш спортивний імідж kia ev6 в порівнянні з спорідненим hyundai ioniq 5.

Підрульові пелюстки потрібні, зрозуміло, не для перемикання передач, а щоб в будь-який момент задіяти рекуперативне гальмування без застосування педалі гальма (доступні три рівня інтенсивності). До того ж є функція i-pedal, що дозволяє педаллю акселератора управляти як прискоренням, так і уповільненням: при відпуску педалі спочатку знижується інтенсивність розгону, а потім активується рекуперативне гальмування. Функція ця, до слова, дуже зручна, водії до неї швидко звикають і після тривалого використання навіть можуть зазнавати труднощів при поверненні до «нормальної», двопедальної схемою — мовляв, до чого ці зайві рухи.

Скільки буде коштувати kia ev6 в росії, поки можна тільки гадати. У німеччині без урахування урядових субсидій і опцій ціна на кросовер знаходиться в діапазоні від 44 990 до 65 990 євро.

Є велика ймовірність, що поїздити на ev6 можна буде без покупки-російське представництво kia всерйоз опрацьовує можливість включення електричного кросовера в програму підписки kia flex. Не виключена і локалізація виробництва на “автоторі”, але точно не найближчим часом.

Слідом за ev6 в росію прибудуть інші нові електромобілі kia, яких, згідно стратегії розвитку plan s, до 2027 року очікується не менше шести. Найближчою прем’єрою, швидше за все, стане великий кросовер ev7 з цілком традиційними пропорціями — за хетчбек його точно не приймуть.

Суворі погодні умови росії в додатку до електромобілів компанію kia не бентежать – вони справедливо наводять як приклад норвегію, де завдяки відсутності податків на «електрички» їх продажі у вересні склали 77,5% від усього ринку нових легкових машин. Головний обмежувач поширення електромобілів в рф-це зародковий рівень зарядної інфраструктури. Будемо сподіватися, що gr-менеджмент kia і материнської компанії hyundai в черговий раз проявить себе з кращого боку і хоча б у великих містах проблема з зарядками для електромобілів буде вирішена або хоча б стане менш гострою.